reference

Český metrologický institut

cmi

Český metrologický institut zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel a měření ve všech oborech vědecké, technické a hospodářské činnosti v rozsahu podle § 14 zákona č. 505/1990 Sb. o metrologii. Institut provádí metrologický výzkum a uchovává státní etalony, zajišťuje přenos hodnot měřicích jednotek na měřidla nižších přesností, vykonává certifikaci referenčních materiálů, provádí výkon státní metrologické kontroly měřidel a řadu dalších činností.


www.cmi.cz


Bosch Diesel s.r.o.

BOSCH

Více než 125 let je jméno „Bosch“ spojeno s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy, které tvořily historii. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí. Výrobky Bosch se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích. Výrobní závody Bosch se nacházejí v Jihlavě - Bosch Diesel s.r.o., v Českých Budějovicích - Robert Bosch, spol. s r.o., v Brně - Bosch Rexroth s.r.o, v Krnově a Městě Albrechtice - Bosch Termotechnika s.r.o.


www.bosch.cz


ŠKODA AUTO a.s.

SKODA

ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů se sídlem společnosti v Mladé Boleslavi. Je součástí koncernu Volkswagen, společně se značkami VW, Audi a Seat. V České republice má tři hlavní výrobní závody – Mladá Boleslav, Vrchlabí a Kvasiny, které hrají nejen roli klíčového zaměstnavatele ve svém regionu, ale především představují velmi významného odběratele dílů a materiálu pro domácí průmyslové podniky.


www.skoda-auto.cz


Poppe + Potthoff s.r.o.

P+P
Poppe+Potthoff s.r.o. spojuje konkurenceschopnou výrobu přesných komponentů s tradiční jemnou mechanikou. Díky této jedinečné kombinaci řeší podnik různá zadání zákazníků na celém světě. Poppe+Potthoff s.r.o v Kunovickém závodě vyrábí přesné dílce složitých tvarů, určené přednostně pro použití v automobilovém průmyslu. Typickými oblastmi použití jsou hydraulické systémy, výkon zvyšující pohony, komfortní a bezpečnostní systémy vozidel.

www.poppe-potthoff.com


Aisan Industry Czech, s.r.o.

Aisan

Aisan Industry Czech, s.r.o. vyrábí vysoce jakostní elektrická benzínová čerpadla,palivové moduly, elektronicky ovládané škrtící klapky a různé hliníkové odlitky pro automobily s použitím postupů a procesů respektujících právní i etické zásady ve vztahu k zaměstnancům, zákazníkům i životnímu prostředí. Produkce společnosti se úspěšně uplatňuje nejen na evropských trzích, ale i v celosvětové obchodní síti skupiny Aisan Industry Co., Ltd.


www.aisan.cz


KINEX BEARINGS, a.s.

KINEX

KINEX BEARINGS a.s. je slovenský výrobce valivých ložisek pro různá průmyslová odvětví s více než stoletou tradicí. Je součástí silné evropské průmyslové skupiny HTC Holding, a.s. a v současnosti dodává svou produkci do více než 80 zemí světa. Je dominantním dodavatelem speciálních ložisek pro textilní průmysl a zároveň evropským lídrem ve výrobě válečkových ložisek pro kolejová vozidla.


www.kinex.sk


PSL, a.s.

PSL

PSL, a.s. je výrobce ložisek s více než 60. letou tradicí. Výrobní závod, jako i výzkum a vedení společnosti sídlí v Povážské Bystrici na Slovensku. Hlavní oblasti výrobního programu představuje výroba standardních i speciálních velkorozměrových valivých a otočných ložisek, integrovaných převodů a válečků.


www.psl.sk


ZKL Brno, a.s.

zkl

Koncern ZKL, Brno je tradiční český výrobce valivých ložisek a významný výrobce speciálních a technologických ložisek ve střední Evropě. Zaměřujeme se na průmyslová odvětví, která vyžadují přesnost a vysokou spolehlivost provozu valivých ložisek ve strojírenských zařízeních. Koncern se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a distribucí valivých ložisek a výrobou speciálních ložisek a komponentů pro železniční a automobilový průmysl. Speciální a technologická ložiska od průměru 400 do 1600 mm nabízí v celém sortimentu.

www.zkl.cz


DEPRAG CZ a.s.

Deprag CZ

DEPRAG CZ a.s. je dceřinou firmou DEPRAG SCHULZ GMBH u. CO. Ve svém závodě v Lázních Bělohrad se zabývá vývojem, výrobou a prodejem profesionálního pneumatického a upínacího nářadí, distribucí automatizační a šroubovací techniky.


www.depragindustrial.cz


Bonfiglioli Slovakia s.r.o.

cmi

Koncern Bonfiglioli vyvíjí, vyrábí a distribuuje kompletní řadu převodovek, pohonných systémů, měničů a fotovoltaických systémů, aby nabídnul řešení těm nejnáročnějším požadavkům v oblasti průmyslové automatizace, mobilních strojních zařízení a obnovitelných zdrojů. Nabízí zakázková řešení, jejichž síla spočívá v progresivním zpracování každého výrobku a v inteligentní integraci jiných technologií.


www.bonfiglioli.com


SLB spol. s r.o.

slb

SLB se specializuje na vývoj a zakázkovou výrobu speciálních valivých ložisek, tedy ložisek, která nenajdete v katalozích výrobců běžných ložisek a forem na plasty. Ložiska SLB nacházejí uplatnění prakticky ve všech oblastech průmyslu od výroby zemědělských strojů přes manipulační techniku, hutnictví, výrobu obráběcích a tvářecích strojů po přístrojovou techniku.


www.slb.cz


Emerson a.s. Branson

Emerson

Divize BRANSON je nejstarší sekcí akciové společnosti EMERSON a zabývá se výrobou ultrzvukových a vibračních svářecích zařízení na sváření plastů, ultrazvukových nástrojů a příslušenství, které jsou používané hlavně v automobilovém průmyslu. Vyrábí se zde standardní i speciální systémy pro evropský trh i pro zámoří.

www.emerson.sk